Maj 20, 2019

Nepobjedive iz Srebrenice

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u karateu osvojila je visoko drugo mjesto na 22. Balkanskom prvenstvu u Turskoj osvojivši osam zlatnih, deset srebrnih i 27 bronzanih medalja.

Dio naše selekcije činile su i tri djevojčice iz Karate kluba "Želja Ipon“ iz Srebrenice i njihov trener Kristina Milošević. Kristina Stanojević osvojila je drugo mjesto i srebrnu medalju za BiH u pojedinačnom nastupu, a ujedno je i najuspješnija reprezentativka jer je jedina osvojila dvije medalje. Kata tim u sastavu Kristina Stanojević, Andrea Janković i Mejrema Peštalić, djevojčice od 11 godina, zauzele su treće mjesto i bronzanu medalju.
Kristina Stanojević, Andrea Janković, Merjema Peštalić i njihova trenerica Kristina Milošević bile su gosti RTV Srebrenica, a u tonskom prilogu šta su rekle o takmičenju u Turskoj, uspjesima i budućim planovima i takmičenjima.
[audio_player src="/images/Audio_zapisi/karateke_gostovanje.mp3" single="Trece poluvrijeme" artist="RTV Srebrenica"]