Juni 26, 2019

"Nepobjedivi" u reprezentaciji Bosne i Hercegovine

Juče je u Banja Luci održano karate prvenstvo Bosne i Hercegovine na kojem je nastupilo više od 900 takmičara.

Karate klub "Želja Ipon" iz Srebrenice je nastupio sa 8 takmičara koji su osvojili 6 medalja.
Zlatnu medalju i plasman na Balkansko prvenstvo osvojila je ekipa djevojčica u sastavu Merjema Peštalić, Kristina Stanojević i Sonja Ubiparipović.
Srebrenu medalju pojedinačno osvojila je Sara Ostojić.
Bronzane medalje pojedinačno osvojile su Kristina Stanojević Mejrema Pestalić, Jelena Lazić i druga ekipa djevojčica (Milica, Sara i Lejla).
Ovo je bilo ujedno i kvalifikaciono takmičenje za odlazak na Balkansko prvenstvo koje se održava od 31. maja do 2 juna.
Na tom prvenstu prošlogodišnju zlatnu medalju brani ekipa djevojčica iz našeg kluba, a Kristina Stanojević, Merjema Peštalić i Jelena Lazić će naastupiti i u pojedinačnoj konkurenciji.