Karatisti iz Srebrenice uspješni na turniru u Bijeljini

30 Septembar 2018
Author :

Takmičari Karate kluba Želja ipon iz Srebrenice u kojem treniraju i djeca iz Bratunca na početku sezone su ostvarili izvanredan uspjeh na turniru Noć šampiona u Bijeljini.

Među 860 takmičara iz 14 klubova iz 11 zemalja osvojili su 6 zlatnih, 2 srebrene i 1 bronzanu medalju. Zlatnim madaljama su se okitili Stojanović Sanja, Stojanović Sara, Stanojević Kristina, Begić Eldin, Tabaković Ajdin i Sonja Ubiparipović, srebrene medalje osvojili su Peštalić Merjema i Štrbac Ognjen, dok je bronzanu medalju osvojila je Salihović Aldijana.
Ovaj rezultat je svakako plod konstantno stručnog, napornog i upornog rada svih takmičara i njihove trenerice Krisine Milošević. Njihov rad i rezultati nisu na najbolji način preopoznati i vrednovani u samoj Srebrenici čije promovišu na brojnim takmičenjima odakle se vraćaju uvijek sa medaljama, ali to vide drugi. Zahvaljujući angažovanju slovačke ambasade, ambasadora Martina Kače lično, Slovačkog karate saveza i uglednog čovjeka u Slovačkoj, Srebrenčanina Muradifa Pašagića ženski kata tim ovog kluba, reprezentativke BiH, prvakinje Balkana i njihiova trenerica, ovog ljeta su trenirale u Slovačkoj na poziv Slovačkog karate saveza.