Juni 02, 2020

Kung Fu Ving Tsun klub iz Srebrenice osvojio 20 medalja na takmičenju u Beogradu

Kung Fu Ving Tsun klub "Srebrenica" je 30. 11. 2019. godine učestvovao na Međunarodnom otvorenom WuShu turniru "Otvoreno prvenstvo Beograda" sa 12 takmičara koji su se takmičili u Taolu forme, Ful i Light Sanda borbama. Takmičari kluba iz Srebrenice su osvojili ukupno 14 zlatnih i šest srebrenih medalja.

 - Svih 12 naših takmičara je radilo Taolu forme u različitim starosnim kategorijama, osvojili su sedam zlatnih i pet srebrenih medalja. U Sanda ful borbama su se takmičila dva naša takmičata i osvojili dvije zlatne medalje. U Light Sanda borbama je se takmičilo šest naših takmičara i osvojili su pet zlatnih i jednu srebrenu medalju, tako da je za naš klub ukupno osvojeno 14 zlatnih i šest srebrenih medalja. Naša pionirka Ajla Husejnović je proglašena za majbolju takmičarku u kategoriji pionira. Klub je osvojio pehar u ukupnom plasmanu od 16 klubova iz Srbije, S.Makedonije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine, a naš klub je zauzeo treće mjesto  Čestitam od srca mojim Zmajevima na odličnom postignutom rezultatu. Pokazali ste svima kako se srcem bori za svoj klub, svoj grad Srebrenicu i svoju domovinu – rekao je Isak Iso Džanić,  trener i predsjednik Kung Fu Ving Tsun kluba „Srebrenica“.

Rate this item
(0 votes)
Ad Sidebar
© 2018 RTV Srebrenica All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.